Zaproszenie na konferencję - "Współczesne trendy w turystyce - szanse, perspektywy, zagrożenia"

w imieniu Zarządu i Członków Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji "Globtroter", działającego przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową organizowaną pod hasłem "Współczesne trendy w turystyce - szanse, perspektywy, zagrożenia".

Dotychczas wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym przez Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS dr Jolantę Rodzoś, prof. UMCS oraz Dyrektora Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UMCS dr. hab. Wojciecha Janickiego, prof. UMCS.

Konferencja odbędzie się 18 marca 2022 r. w formule online (lub hybrydowej jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą). Rozpoczęcie konferencji planowane jest na godzinę 10.00. Uczestnictwo dla prelegentów i wszystkich zainteresowanych jest bezpłatne. Istnieje możliwość publikacji wygłoszonych referatów w czasopiśmie Annales UMCS sectio B (40 pkt) po spełnieniu kryteriów redakcyjnych i recenzyjnych stawianych przez to czasopismo.

Zakres merytoryczny konferencji obejmuje szerokie spektrum tematów związanych z problematyką turystyki w ujęciu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. W szczególności zapraszamy studentów i doktorantów z kierunków turystyka i rekreacja, geografia, ekonomia, socjologia, zarządzanie, oraz reprezentantów innych pokrewnych specjalności, którzy chcieliby przedstawić wyniki lub problematykę swoich dotychczasowych badań.

Osoby chcące zaprezentować referat podczas konferencji proszone są o wysłanie krótkiej wiadomości na adres mailowy: tirglobtroter@o2.pl

W treści wiadomości prosimy zamieścić następujące informacje: imię i nazwisko prelegenta/prelegentów; nazwa uczelni; rok, rodzaj i kierunek studiów; temat referatu; krótkie streszczenie referatu o objętości 100-250 słów. Z przesłanych przez Państwa abstraktów zostanie wydana Książka Abstraktów w formie pdf. Zgłoszenia należy przysyłać do 13 marca na podany wyżej adres email.

Ważne informacje i daty:

Organizator: Studenckie Koło Naukowe TiR "Globtroter" UMCS
Termin konferencji: 18 marca 2022
Termin zgłoszeń na konferencję: upływa 13 marca
Opłaty: konferencja bezpłatna
Forma: zdalna (lub hybrydowa, jeśli warunki na to pozwolą)
Publikacja referatów: możliwość publikacji w Annales UMCS sectio B (40 pkt) po spełnieniu kryteriów czasopisma

Wszelkie pytania dotyczące konferencji prosimy kierować na adres: tirglobtroter@o2.pl
Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i udziału w Konferencji.

Zarząd Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji "Globtroter" wraz z
Komitetem Organizacyjnym.