Kursy prof. Larysy Dovgi o historii intelektualnej Ukrainy w kontekście polskim i europejskim Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kursy prof. Larysy Dovgi (National University of Kyiv, Mohylan Academy).

Larysa Dovga, badaczka historii intelektualnej Ukrainy i obszaru Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ma obecnie profesurę wizytującą w Katedrze Porównawczych Badań Cywilizacji we współpracy z Pracownią Filozofii Polskiej.

Oferowane są dwa kursy, które prezentują wspólne historyczne korzenie kultury intelektualnej i politycznej Ukrainy, Polski i innych krajów europejskich:
 • Wielokulturowa przestrzeń I Rzeczypospolitej (zajęcia zgrupowane od 03 do 31.03.2023)
 • Nowożytna kultura ukraińska w kontekście kultury polskiej i europejskiej (zajęcia zgrupowane od 14.04. do 19.05.2023)

Bliższe informacje o kursach i osobie prof. Dovgi znajdą Państwo tutaj.

W imieniu prof. Marty Kudelskiej i swoim gorąco zachęcam do udziału w zajęciach.

Steffen Huber