V Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Wiedza – Komunikacja – Działanie. Nowa Rewolucja Komunikacyjna"

Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. St. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków, 20-21 PAŹDZIERNIKA 2022

"Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

od ponad dwudziestu lat istnienia naszego Instytutu towarzyszymy fascynującym, niezwykle dynamicznym zmianom w procesach komunikacyjnych i w mediach. Zadajemy pytania, poszukujemy odpowiedzi, komentujemy i spieramy się, wprowadzamy studentów w tę skomplikowaną materię. Nasze konferencje dokumentują te przemiany i starają się przewidywać, a także wskazywać kierunki rozwoju komunikowania i mediów w przyszłości.

W tym roku chcemy kontynuować dyskusję na temat nowej rewolucji komunikacyjnej – zagadnienia o szczególnym znaczeniu we współczesnej „(po-)covidowej” rzeczywistości.

Wiedza – Komunikacja – Działanie 2022 obejmie różnorodną problematykę i szerokie spektrum zagadnień związanych z koncepcją „nowej rewolucji komunikacyjnej”. Dyskusji poddane zostaną między innymi współczesne trendy, modele i schematy komunikacyjne, przyszłość komunikacji, ujęcia metodologiczne czy refleksje nad ewolucją – lub rewolucją – procesu komunikowania. W krąg naszych rozważań trudno w obecnej sytuacji politycznej nie włączyć również rozważań nad medialnymi narracjami o wojnie, kryzysie i przemocy. Proponujemy w ramach dyskusji cztery sesje tematyczne: „Trendy we współczesnej komunikacji”, „Tożsamość w stanie zamętu. Medialne narracje o wojnie, kryzysach i przemocy”, Przyszłość komunikacji – w kierunku AI?”, „Komunikowanie młodych naukowców”.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października 2022 roku w formie hybrydowej. Dyskusja panelowa i część sesji będzie mieć charakter stacjonarny i odbywać się będzie w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Część sesji zaplanowano tylko w trybie zdalnym.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony konferencji (https://idmiksuj.edu.pl), na której znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na wspomnianej stronie w terminie od 14 marca do 15 maja 2022.

Zapraszamy w październiku. Liczymy na Państwa obecność.

Do zobaczenia w Krakowie!

Agnieszka Hess, Maria Nowina Konopka, Weronika Świerczyńska-Głownia"