Szkolenie "Metodologia scope i systematic review"

Social (r)Evolutions Lab - POB Future Soc zaprasza nauczycielki/li akademickich UJ na szkolenie dotyczące metodologii scope i systematic review. Odbędzie się ono 17 grudnia 2021 (piątek) w godz. 11.00-14.15. Szkolenie odbędzie się w formie online za pośrednictwem MS Teams.

Poprowadzą je: dr hab. Jolanta Perek-Białas, prof. UJ, Maria Varlamova oraz Paulina Skórska (Instytut Socjologii/Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ). Warsztat będzie prowadzony po polsku i po angielsku.

W celu rejestracji na warsztaty prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Rekrutacja trwa do 13 grudnia 2021 (poniedziałek). Liczba miejsc ograniczona!

W czasie warsztatu zapoznamy z ideą scope i systematic review oraz z przykładami ich zastosowania zarówno w badaniach ilościowych, jak i jakościowych oraz mix method approach. Dodatkowo na autorskich publikacjach pokażemy, jak takie przeglądy wyglądają, i opowiemy, jakie pułapki czyhają na badaczki i badaczy. W ramach warsztatu planujemy krótkie ćwiczenia, aby lepiej zrozumieć ideę przeglądów. Odniesiemy się także do zasad analizy danych (w tym meta-analizy). W prezentacji idei przeglądów opierać się będziemy m.in. na doświadczeniach z realizacji projektu MSCA-ITN Euroageism.

Plan

1. Wprowadzenie - scope a systematic review
  2. Przykład badania scope review
  3. Przykład przeglądu systematycznego dot. oceny wybranego narzędzia do badania postaw