Ma thèse en 180 secondes - "Mój doktorat w 180 sekund" organizowanym w rejonie Europy środkowej

3. edycja polskiej selekcji do konkursu Mój Doktorat w 180 sekund Europa Środkowa 2021 jest współorganizowana przez CCFEF i stowarzyszenie Plejada w partnerstwie z Instytutem Francuskim w Polsce i Wallonie-Bruxelles International. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, to wydanie odbywa się tylko online.

Najlepsi kandydaci wezmą udział w finale środkowoeuropejskim organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie w maju 2021 r. (osobiście, jeśli sytuacja na to pozwoli), w partnerstwie z Instytutami Francuskimi Polski, Austrii, Węgier, Czech i Słowacji oraz Wallonie-Bruxelles International. Zwycięzca ogólnoeuropejskiego konkursu weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu "Mój doktorat w 180 sekund", który odbędzie się we wrześniu w Paryżu.

Na czym polega konkurs Mój Doktorat w 180 sekund (MT180) ?

- Konkurs ten pozwala doktorantom zaprezentować ich temat badawczy, w języku francuskim i w prosty sposób, przed nieekspercką, zróżnicowaną publicznością.

- Każdy kandydat ma dokładnie 3 minuty na przedstawienie jasnej, zwięzłej i przekonującej prezentacji. Wszystko za pomocą jednego slajdu!

- Jest to konkurs międzynarodowy, odbywający się w kilku krajach francuskojęzycznych na świecie. To już jego trzecia edycja w Europie Środkowej. Jest on organizowany przy wsparciu Instytutów Francuskich z 5 krajów regionu oraz, po raz pierwszy w tym roku, przy wsparciu Wallonie-Bruxelles International.

- Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: najpierw krajowe eliminacje w każdym kraju, a następnie finał środkowoeuropejski w maju 2021 r. w Krakowie, pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Występy kandydatów oceniać będzie jury, a swoją opinię wyrazi również publiczność.

- Przewidziane są nagrody dla kandydatów zakwalifikowanych do finału oraz dla zwycięzców finału (w tym stypendia na pobyty naukowe we Francji i Federacji Walońsko-Brukselskiej).

Jakie są warunki dopuszczenia do udziału w konkursie MT180?

- W 2021 r. udział doktorantów jest wyjątkowo rozszerzony. Aby wziąć udział w konkursie, kandydat musi być zarejestrowany jako doktorant na bieżący rok akademicki (2020-2021) lub uzyskać tytuł doktora w ciągu dwóch poprzednich lat akademickich, tj. 2019-2020 i 2018-2019.

- Należy poinformować promotora pracy dyplomowej o udziale w konkursie.

- Konieczne jest przedstawienie wystarczającego stanu zaawansowania projektu badawczego doktoranta.

- Prezentację należy przedstawić w języku francuskim (konkurs MT180 nie wymaga pisania pracy dyplomowej w języku francuskim).

- Oczywiście należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do konkursu w terminie od 11 stycznia do 19 lutego.

Więcej informacji oraz odnośniki znajdziecie tutaj