Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Czy rozwój psychologii klinicznej zależy od technologii? Konferencja

Czy rozwój psychologii klinicznej zależy od technologii? Konferencja

 

Kondycja psychiczna Polaków zależy od psychologii klinicznej. Dlatego w świetle bieżących wydarzeń rola klinicystów, terapeutów czy badaczy zdrowia psychicznego jeszcze nigdy nie była tak duża, jak obecnie. Czy rozwój psychologii klinicznej zależy od zastosowania technologii? The European Association of Clinical Psychology and Psychological Treatment (EACLIPT), Uniwersytet SWPS oraz SWPS Innowacje organizują jedną z najważniejszych międzynarodowych konferencji poświęconych psychologii klinicznej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 10-12 listopada (formuła hybrydowa). Wszystkie informacje znajdują się pod linkiem: www.swps.pl/eaclipt2022.

 

Najbardziej aktualna wiedza o psychologii klinicznej – kierunki rozwoju

Jak usprawnić pracę psychologów klinicznych dzięki wykorzystaniu chat botów czy smartphone’ów? Jak wykorzystywać eye-tracking w badaniach klinicznych? Jak zastosować nowe technologie w psychologii klinicznej? Jak zaprojektować i wdrożyć skuteczną interwencję psychologiczną? Jakie terapie wykorzystywać w leczeniu depresji czy PTSD? W programie przewidziano ponad 20 spotkań w różnorodnej formule, które będą dotykać najbardziej aktualnych problemów związanych z opieką psychologiczną, w tym także Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-11, szkoleń i superwizji w zakresie CBT czy wpływu pandemii Covid-19 na psychikę pacjentów.

 

Najbardziej uznani praktycy i badacze kliniczni

Podczas wydarzenia wystąpi m.in. Emily Holmes, psycholożka kliniczna i neurobiolożka związana z uniwersytetem medycznym Karolinska Institutet oraz Uniwerstetem Oxfordzkim. Holmes specjalizuje się w terapiach PTSD, zaburzenia dwubiegunowego afektywnego oraz depresji, zasłynęła badaniami nad wykorzystaniem obrazów mentalnych w terapii klinicznej. Gościem specjalnym będzie także Gerhard Andersson z Uniwersytetu Linköping, badacz i doświadczony terapeuta CBT, który aktualnie skupia się na rozwoju interwencji psychologicznych online. Podczas konferencji wystąpi Paul Emmelkamp z Uniwersytetu w Amsterdamie, uznany ekspert z zakresu wykorzystania technologii w terapii, w tym wirtualnej rzeczywistości w leczeniu pacjentów z zaburzeniami lękowymi.

 

Zapisy pod linkiem: www.swps.pl/eaclipt2022