Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenie o naborze do ośmiosemestralnego międzynarodowego programu doktorskiego w zakresie neuronauki poznawczej Cognes, w dyscyplinie psychologia, w ramach specjalnej procedury konkursowej w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Na podstawie § 7 ust. 3 uchwały nr 68/XII/2022 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 21 grudnia 2022 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2023/2024, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych (dalej: SDNS) ogłasza konkurs dla wniosków na dwa miejsca w międzynarodowym programie doktorskim w zakresie neuronauki poznawczej Cognes, w dyscyplinie psychologia.

 

Formalne warunki wstępne udziału w postępowaniu rekrutacyjnym

O przyjęcie do szkoły doktorskiej może ubiegać się osoba posiadająca tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny uzyskany na dowolnym kierunku oraz osoba, o której mowa w art. 186 ust. 2 ustawy.

 

Przebieg postępowania rekrutacyjnego

Posiadanie statusu beneficjenta projektu Marie Skłodowska-Curie Action Doctoral Network Interdisciplinary Perspectives on the Politics of Adolescence & Democracy (finansowanego przez Komisję Europejską w ramach Programu Horyzont Europa) (numer w Centralnym Rejestrze Projektów UJ 238.0641.181.2022), jest podstawą przyznania maksymalnej liczby punktów w postępowaniu rekrutacyjnym (100 pkt.), pod warunkiem spełnienia przez kandydata wymogów formalnych udziału w rekrutacji. Spełnienie powyższych warunków stwierdza komisja na podstawie dokumentów złożonych przez kandydata.

 

Kryteria oceny i wynik kwalifikacji

Wynik kwalifikacji kandydata ustala się w oparciu o dokumenty dostarczone przez kandydata (0-100 pkt.). Kandydaci są umieszczani na liście rankingowej w kolejności według uzyskanego wyniku kwalifikacji.

 

Lista dokumentów wymaganych do ustalenia wyniku kwalifikacji:

Dokument potwierdzający status beneficjenta wymienionego programu.

 

Wymagane dokumenty należy złożyć w siedzibie SDNS – Rynek Główny 34, II piętro, pok. 7, 31-010 Kraków, w godz. 10.00-14.00, lub elektronicznie na adres SDNS UJ – sdns@uj.edu.pl

 

Harmonogram rekrutacji:

Termin przyjmowania zgłoszeń (wymaganych dokumentów) – do 7 lipca 2023 – w przypadku zgłoszeń przesłanych pocztą liczy się termin wpływu do siedziby SDNS.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 lipca 2023 – kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową. Wpisy na program będą prowadzone w dniach 27-28 lipca 2023.

Dokumenty wymagane przy wpisie

Wszyscy kandydaci dokonując wpisu na studia zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:

  1. kserokopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego (wraz z oryginałem do wglądu);

  2. fotografia o wymiarach 35 mm × 45 mm bez nakrycia głowy na jasnym tle;

  3. do wglądu: dowód tożsamości.

  • Dyplom studiów wyższych uzyskany poza granicami Polski musi być opatrzony apostille lub poddany legalizacji.

 

Ubezpieczenie:
Każdy doktorant, w tym cudzoziemiec, przyjęty do szkoły doktorskiej podlega obowiązkowo ubezpieczeniu zdrowotnemu, jeżeli nie podlega temu ubezpieczeniu z innego tytułu (np. stosunku pracy, umowy zlecenie, działalności gospodarczej, podlegania jako członek rodziny do 26. roku życia, jako współmałżonek osoby ubezpieczonej). Składkę z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego opłaca Uniwersytet Jagielloński i jest ona finansowana z budżetu państwa. Ponadto, doktorant pobierający stypendium doktoranckie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu oraz wypadkowemu.


WAŻNE:
Osoba przyjęta do szkoły doktorskiej rozpoczyna kształcenie i nabywa prawa doktoranta z chwilą złożenia ślubowania. Dział Spraw Osobowych zgłasza każdego doktoranta przyjętego do Szkoły do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego w momencie rozpoczęcia kształcenia, tj. najwcześniej od 1 października. Do tego czasu kandydat-cudzoziemiec zobowiązany jest pokryć indywidualnie koszty ubezpieczenia na czas podróży, leczenia, etc.

 Do każdego składanego dokumentu, który został sporządzony w języku innym niż polski lub angielski należy dołączyć jego poświadczone tłumaczenie na język polski lub angielski.