Pomiń baner

Dydaktyczne Dygresje: ABC kryzysu. Jak pracować w trudnych czasach?

Zapraszamy na kolejną dyskusję z serii Dydaktyczne Dygresje w poniedziałek 16 maja o godz. 12.00 na temat "ABC kryzysu. Jak pracować w trudnych czasach?" Naszym Gościem będzie mgr Jagna Kazienko, psycholożka i psychoterapeutka, kierowniczka Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji SOWA UJ.
więcej o Dydaktyczne Dygresje: ABC kryzysu. Jak pracować w trudnych czasach?

organized by Philosophy of Language, Social Ontology, and Contemporary Legal Theory Research Platform
więcej o Krakow Seminars in Law, Language and Philosophy | PROGRAM FOR SPRING SEMESTER 2022

On the 11th of May, at 4 PM our prominent Guest will give a lecture entitled: "Exoplanets and life in the Universe".
więcej o STER Nobel Prize Seminar, Professor Didier Queloz (Jacksonian Professor of Natural Philosophy, University of Cambridge and Professor of Physics at ETH-Zurich.

We’d like to put to your attention a Summer Module that will be taking place in Trento (Italy) this fall, on topics that apply Institutional Economics thoughts to Europe and its current and upcoming challenges. Applications for this year’s residential edition are open until May 20th.
więcej o [Call for applications] Summer Module in Economics and Institutions in Europe (2022-2024)
Debate on Green Recovery and Energy Transition - 5 May 2022

The Institute of European Studies UJ warmly invites you to a debate on the Green Recovery and Energy Transition in Europe organised on 5th May, 2022 at 4 p.m.
więcej o Debate on Green Recovery and Energy Transition - 5 May 2022
Masterclass: I have a dream. Future transport in Kraków.

16.05.2022 Time: 09 am - 12:30 pm, Grodzka 52, Kraków.
więcej o Masterclass: I have a dream. Future transport in Kraków.

więcej o Zaproszenie na I Ogólnopolski Szczeciński Kongres Młodych Naukowców "LegalTech&FinTech"
Zaproszenie do uczestnictwa w Szkole Letniej SICSS-AMU/Law

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Letniej SICSS-AMU/Law, która odbędzie się zdalnie w dniach 20 czerwca - 1 lipca 2022 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Zaproszenie do uczestnictwa w Szkole Letniej SICSS-AMU/Law
Naukowy Dzień Doktoranta - 6 spotkanie

W imieniu Dyrekcji Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu zapraszamy na 2 wykłady on- line, które odbędą się w dniu 25 kwietnia, start godz. 15.00
więcej o Naukowy Dzień Doktoranta - 6 spotkanie