Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Propozycja udziału w zespole projektu naukowego - Comparative Agendas Project

Propozycja udziału w zespole projektu naukowego - Comparative Agendas Project

Zespół badawczy realizujący działania w ramach grantu Priorytetowego Obszaru Badawczego DigiWorld poszukuje osoby zainteresowanej włączeniem się do prac badawczych. Głównym celem projektu jest stworzenie bazy danych dla Polski w ramach szerszego międzynarodowego przedsięwzięcia – Comparative Agendas Project (CAP).

CO? 
Zespół badawczy realizujący działania w ramach grantu Priorytetowego Obszaru Badawczego DigiWorld poszukuje osoby zainteresowanej włączeniem się do prac badawczych.
Głównym celem projektu jest stworzenie bazy danych dla Polski w ramach szerszego międzynarodowego przedsięwzięcia – Comparative Agendas Project (CAP).
CAP udostępnia (bez opłat i embarga) zainteresowanym dane odzwierciedlające kształt polityki publicznej w różnym czasie i różnych obszarach. Obecnie CAP obejmuje następujące kraje: Australia, Belgia, Brazylia, Chiny, Chorwacja, Dania, Francja, Holandia, Hiszpania, Izrael, Kanada, Niemcy, Nowa Zelandia, Portugalia, Rosja, Węgry, Włochy, Szwajcaria, Turcja, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania. Wybrane dane są także dostępne dla stanów Floryda Pensylwania oraz dla Unii Europejskiej. Polska jest wciąż poza tym projektem.

KTO? 
Osoba przystępująca do projektu ma być zaangażowana do kodowania danych, jednak umiejętności formalnej analizy danych (programowanie, obsługa skryptów itp.) NIE są wymagane! Kodowanie odbywać się będzie przy wykorzystaniu “klikalnego” formularza, zaś do jego obsługi wymagany jest standardowy komputer osobisty z dostępem do Internetu. Ze względu na specyfikę grantu i realizowanych działań oferta jest skierowana wyłącznie do osób, dla których język polski jest językiem ojczystym.

JAK? 
Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur do 5 października br. do 23:59 za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/3tG3RWy. Informacja o wynikach zostanie przekazana drogą mailową w dniu 7 października br.

KIEDY? 
Kodowanie planowane jest na okres od 12 do 31 października br. i zostanie poprzedzone spotkaniem informacyjno-szkoleniowym w formie stacjonarnej w budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ przy ul. W. Reymonta 4 w dniu 11 lub 12 października br. Dokładna godzina zostanie ustalona w porozumieniu z zainteresowanymi.

DLACZEGO? 
Niestety udział w projekcie nie może być honorowany finansowo. Jednak wykonawca będzie miał prawo do bycia identyfikowanym, jako członek zespołu badawczego, co w szczególności oznacza wskazanie imienne takiej osoby na liście autorów zbioru danych, który zostanie zamieszczony w repozytorium, a także na stronie projektu. Dodatkowo, osoby zaangażowane do działań w projekcie będą mogły w przyszłości być uczestnikami dalszych działań badawczych realizowanych przez zespół bez konieczności przechodzenia procedury konkursowej.

Osoby zaangażowane w projekt będą mogły otrzymać punkty ECTS - zgodnie z zapisami danego programu doktorskiego. W tym miejscu warto przypomnieć, że program doktorski w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych zakłada m.in.:
“Osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się może być potwierdzone w ramach proponowanych przez Szkołę Doktorską Nauk Społecznych zajęć ujętych w modułach kształcenia, a także na podstawie własnej aktywności realizowanej poza zajęciami.

W drugim przypadku efekty potwierdza kierownik PD w oparciu o opinię Promotora lub Promotorów, uwzględniając opinię członków Komitetu Doktorskiego w przypadku jego powołania.”
“W Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych przewiduje się następujące formy weryfikacji efektów uczenia się: (----)
2.11 uczestnictwo w pracach zespołu badawczego, potwierdzone zaświadczeniem kierownika projektu, obejmującym zakres obowiązków doktoranta.”
Zakres planowanych prac (przy założeniu, że 1 punkt ECTS = 30 godzin) pozwoli na uzyskanie około 3 punktów ECTS.

FAQs: 
We wszelkich kwestiach dotyczących konkursu oraz grantu proszę kontaktować się z jego kierownikiem: dr hab. Łukasz Wordliczek, prof. UJ, lukasz.wordliczek@uj.edu.pl

Pliki do pobrania
pdf
Ulotka